ECS-250-18-23A-EN-TR
Manufacturer
ECS Inc.Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Datasheet
DatasheetPackage
2-SMD, No Lead
Request for Quotation
ECS-250-18-23A-EN-TR
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
25 MHz ±30ppm Crystal 18pF 30 Ohms 2-SMD, No Lead
ECS-250-18-23A-EN-TR
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals - |
| Manufacturer | ECS Inc. |
| Series | ECX-64A |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 25 MHz |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Load Capacitance | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.043" (1.10mm) |
| Description | CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD | CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD | CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD | CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD |