ECS-250-18-36-AGM-TR
ECS-250-18-36-AGM-TR
ECS-250-18-36-AGM-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECS-250-18-36-AGM-TR
  • Description
    CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
  • Delivery Services
25 MHz ±25ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ECS-250-18-36-AGM-TR
Manufacturer ECS Inc.
Series ECX-2236
Type MHz Crystal
Frequency 25 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute ECS-250-18-36-AGM-TR ECS-250-18-18-TR ECS-250-18-18-TR ECS-250-18-20BM-JEM-TR
Part Number ECS-250-18-36-AGM-TR ECS-250-18-18-TR ECS-250-18-18-TR ECS-250-18-20BM-JEM-TR
Manufacturer ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 25MHZ 18PF SMD