ECS-3225MVLC-018-CN-TR
ECS-3225MVLC-018-CN-TR
ECS-3225MVLC-018-CN-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECS-3225MVLC-018-CN-TR
  • Manufacturer
    ECS Inc.
  • Description
    XTAL OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
1.8432 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ECS-3225MVLC-018-CN-TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer ECS Inc.
Series ECS-3225MVLC MultiVolt™
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 1.8432 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 1.8mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)