ECS-384-10-37B2-CWN-TR
ECS-384-10-37B2-CWN-TR
ECS-384-10-37B2-CWN-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECS-384-10-37B2-CWN-TR
  • Description
    CRYSTAL 38.4MHZ 10PF SMD
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
38.4 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ECS-384-10-37B2-CWN-TR
Manufacturer ECS Inc.
Series ECX-1637B2
Type MHz Crystal
Frequency 38.4 MHz
Frequency Stability ±15ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Description CRYSTAL 38.4MHZ 10PF SMD CRYSTAL 38.4 MHZ 10PF SMD CRYSTAL 38.4 MHZ 10PF SMD CRYSTAL 38.4 MHZ 10PF SMD