ECX-L27CL-100.000
Manufacturer
ECS Inc.Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Datasheet
DatasheetPackage
6-SMD, No Lead
Request for Quotation
ECX-L27CL-100.000
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECX-L27CL-100.000
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators - |
| Manufacturer | ECS Inc. |
| Series | ECX-L ECSpressCON™ |
| Packaging | Strip |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 100 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | LVDS |
| Voltage - Supply | 2.5V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 18mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.067" (1.70mm) |