ECX-L27CM-100.000
Manufacturer
ECS Inc.Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Request for Quotation
ECX-L27CM-100.000
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECX-L27CM-100.000
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 100 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | LVDS |
| Voltage - Supply | 2.5V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 18mA |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.067" (1.70mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | ECX-L27CM-10.000 | ECX-L27CM-1000.000 | ECX-L27CM-106.250 | ECX-L27CM-11.0592 |
| Manufacturer | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVDS SMD | XTAL OSC XO 1.0000GHZ LVDS SMD | XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVDS SMD | XTAL OSC XO 11.0592MHZ LVDS SMD |