ECX-P25BN-622.080
ECX-P25BN-622.080
ECX-P25BN-622.080
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECX-P25BN-622.080
  • Description
    XTAL OSC XO 622.0800MHZ LVPECL
  • Delivery Services
622.08 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ECX-P25BN-622.080
Type XO (Standard)
Frequency 622.08 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 68mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)