ECX-P35CM-18.432
ECX-P35CM-18.432
ECX-P35CM-18.432
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECX-P35CM-18.432
  • Description
    XTAL OSC XO 18.4320MHZ LVPECL
  • Delivery Services
18.432 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ECX-P35CM-18.432
Manufacturer ECS Inc.
Series ECX-P ECSpressCON™
Type XO (Standard)
Frequency 18.432 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 48mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)