ECXV-L37C2M-122.880
ECXV-L37C2M-122.880
ECXV-L37C2M-122.880
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECXV-L37C2M-122.880
  • Description
    XTAL OSC VCXO 122.88MHZ SMD
  • Delivery Services
122.88 MHz VCXO LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ECXV-L37C2M-122.880
Type VCXO
Frequency 122.88 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) ±90ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 20mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute ECXV-L37C2M-122.880 ECXV-L37C2M-1000.000 ECXV-L37C2M-155.000 ECXV-L37C2M-155.520
Part Number ECXV-L37C2M-122.880 ECXV-L37C2M-1000.000 ECXV-L37C2M-155.000 ECXV-L37C2M-155.520
Manufacturer ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description XTAL OSC VCXO 122.88MHZ SMD XTAL OSC VCXO 1000MHZ SMD XTAL OSC VCXO 155MHZ SMD XTAL OSC VCXO 155.52MHZ SMD