F2782Y001L-052
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.Description
2 Channels 1.5A CAT5 Data line a
Datasheet
DatasheetPackage
Module
Request for Quotation
F2782Y001L-052
lmages are for reference only.F2782Y001L-052
DatasheetModule
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
LC (T-Type) EMI Filter 5th Order Low Pass 2 Channel 1.5 A Module
F2782Y001L-052
| Category | Filters - EMI-RFI Filters LC-RC Networks - |
| Manufacturer | ITG Electronics, Inc. |
| Series | F2782Y |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | RoHS non-compliant |
| Type | Low Pass |
| Filter Order | 5th |
| Technology | LC (T-Type) |
| Center / Cutoff Frequency | - |
| Attenuation Value | 100dB @ 30MHz ~ 10GHz |
| Resistance - Channel (Ohms) | - |
| Current | 1.5 A |
| Values | - |
| ESD Protection | No |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Applications | Data Lines for Mobile Devices |
| Voltage - Rated | 60V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Module |
| Size / Dimension | 11.181" L x 6.693" W (284.00mm x 170.00mm) |
| Height | 2.047" (52.00mm) |
| Number of Channels | 2 |
| Base Product Number | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | F2782Y001L-051 | F2782Y001L-051 | F2782Y001L-052 | F2782Y001L-061 |
| RoHS Status | RoHS non-compliant | RoHS non-compliant | RoHS non-compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | 1 Channel 1.5A CAT5 Data line an | 1 Channel 1.5A CAT5 Data line an | 2 Channels 1.5A CAT5 Data line a | 1 Channel 1.5A CAT6a Data line a |