F30-10210045R
F30-10210045R
F30-10210045R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    F30-10210045R
  • Manufacturer
    Harwin Inc.
  • Description
    0.8MM F 100 WAY SGL (19.75MM)
  • Delivery Services
100 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts, Floating Surface Mount Gold
Quick Inquiry
F30-10210045R
Get the Price Now!
Specifications
Manufacturer Harwin Inc.
Series FLECTO
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status RoHS Compliant
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts, Floating
Number of Positions 100
Pitch 0.031" (0.80mm)
Number of Rows 2
Mounting Type Surface Mount
Features Board Guide, Pick and Place, Solder Retention
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness Flash
Mated Stacking Heights 20.95mm, 24.7mm