FA26C0G2J681JNU06
FA26C0G2J681JNU06
FA26C0G2J681JNU06
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FA26C0G2J681JNU06
  • Description
    CAP CER 680PF 630V C0G RADIAL
  • Delivery Services
680 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Quick Inquiry
FA26C0G2J681JNU06
Manufacturer TDK Corporation
Series
Packaging Cut Tape (CT)-->Tape & Box (TB)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr TDK Corporation
Series FA
Capacitance 680 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)