FC1BAEBEI24.0-T1
Manufacturer
Fox ElectronicsDescription
CRYSTAL 24.000MHZ 10PF SMD
Request for Quotation
FC1BAEBEI24.0-T1
lmages are for reference only.FC1BAEBEI24.0-T1
CRYSTAL 24.000MHZ 10PF SMD
Delivery Services
24 MHz ±20ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
FC1BAEBEI24.0-T1
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 24 MHz |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Load Capacitance | 10pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | FC1BAEBEI24.0-T1 | FC1BAEBEI20.0-T1 | FC1BAEBEI20.0-T1 | FC1BAEBEI25.0-T1 |
| Manufacturer | Fox Electronics | Fox Electronics | Fox Electronics | Fox Electronics |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | CRYSTAL 24.000MHZ 10PF SMD | CRYSTAL 20.000MHZ 10PF SMD | CRYSTAL 20.000MHZ 10PF SMD | CRYSTAL 25.000MHZ 10PF SMD |