FC4SDCBMF18.432-T1
FC4SDCBMF18.432-T1
FC4SDCBMF18.432-T1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FC4SDCBMF18.432-T1
  • Manufacturer
    Fox Electronics
  • Description
    CRYSTAL 18.4320MHZ 20PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    HC-49/US
  • Delivery Services
18.432 MHz ±30ppm Crystal 20pF 40 Ohms HC-49/US
Quick Inquiry
FC4SDCBMF18.432-T1
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Fox Electronics
Series HC49SDLF
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 18.432 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 20pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case HC-49/US
Size / Dimension 0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute FC4SDCBMF18.432-T1 FC4SDCBMF10.0-T1 FC4SDCBMF10.0-T1 FC4SDCBMF11.0-T1
Part Number FC4SDCBMF18.432-T1 FC4SDCBMF10.0-T1 FC4SDCBMF10.0-T1 FC4SDCBMF11.0-T1
Manufacturer Fox Electronics Fox Electronics Fox Electronics Fox Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 18.4320MHZ 20PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 11MHZ 20PF SMT