FNF25JP-101-M
FNF25JP-101-M
FNF25JP-101-M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FNF25JP-101-M
  • Manufacturer
    Prosperity Dielectrics Co. Ltd
  • Description
    Anti surge,2512,1W,100 ohm,thick
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2512 (6432 Metric)
  • Delivery Services
100 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Quick Inquiry
FNF25JP-101-M
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Chip Resistor Surface Mount -
Manufacturer Prosperity Dielectrics Co. Ltd
Series FNF
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)