G3VM-401G1(TR)
G3VM-401G1(TR)
G3VM-401G1(TR)
lmages are for reference only.
  • Part Number
    G3VM-401G1(TR)
  • Description
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V
  • Package
    4-SOP (0.173", 4.40mm)
  • Delivery Services
Solid State SPST-NO (1 Form A) 4-SOP (0.173", 4.40mm)
Quick Inquiry
G3VM-401G1(TR)
RoHS Status RoHS Compliant
Output Type AC, DC
Voltage - Input 1.15VDC
Voltage - Load 0 V ~ 400 V
Load Current 120 mA
Termination Style Gull Wing
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 4-SOP (0.173", 4.40mm)
Base Product Number G3VM-40
On-State Resistance (Max) 35 Ohms