GMC10CG221G100NT
GMC10CG221G100NT
GMC10CG221G100NT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GMC10CG221G100NT
  • Description
    CAP0603 COG 220PF 2% 100V
  • Delivery Services
220 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Quick Inquiry
GMC10CG221G100NT
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 220 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)