GMC10CG3R3B200NT
GMC10CG3R3B200NT
GMC10CG3R3B200NT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GMC10CG3R3B200NT
  • Description
    CAP0603 COG 3.3PF .1PF 200V
  • Delivery Services
3.3 pF ±0.1pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Quick Inquiry
GMC10CG3R3B200NT
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 3.3 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)