GMC10CG3R3C100NTD
GMC10CG3R3C100NTD
GMC10CG3R3C100NTD
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GMC10CG3R3C100NTD
  • Description
    CAP0603 COG 3.3PF .25PF 100V
  • Delivery Services
3.3 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Quick Inquiry
GMC10CG3R3C100NTD
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 3.3 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)