GMC32X7S106K100NT
GMC32X7S106K100NT
GMC32X7S106K100NT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GMC32X7S106K100NT
  • Description
    CAP1210 X7S 10UF 10% 100V
  • Package
    1210 (3225 Metric)
  • Delivery Services
10 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
Quick Inquiry
GMC32X7S106K100NT
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)