GNR32DCZP
GNR32DCZP
GNR32DCZP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GNR32DCZP
  • Manufacturer
    Crouzet
  • Description
    SSR RELAY SPST-NO 32A 24-500V
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
Solid State SPST-NO (1 Form A) Module
Quick Inquiry
GNR32DCZP
Get the Price Now!
Specifications
Category Relays - Solid State Relays SSR -
Manufacturer Crouzet
Series GN+R
Packaging Box
RoHS Status RoHS Compliant
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, Zero Cross
Voltage - Input 4 ~ 32VDC
Voltage - Load 24 V ~ 500 V
Load Current 32 A
Termination Style Screw Terminal
Operating Temperature -40°C ~ 80°C