GW10J50K0E
GW10J50K0E
GW10J50K0E
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GW10J50K0E
  • Manufacturer
    Ohmite
  • Description
    50KCAPACITOR MOUNT 5%
  • Delivery Services
50 kOhms ±5% Bleeder, Capacitor Specialized Resistor Wirewound ±100ppm/°C Capacitor, 22mm Pitch
Quick Inquiry
GW10J50K0E
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Specialized Resistors -
Manufacturer Ohmite
Series G
Packaging Box
RoHS Status RoHS Compliant
Type Bleeder, Capacitor
Applications Capacitor Discharge
Composition Wirewound
Resistance 50 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Mounting Type Capacitor, 22mm Pitch