H10S-24.000-18-2020-EXT-TR
H10S-24.000-18-2020-EXT-TR
H10S-24.000-18-2020-EXT-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    H10S-24.000-18-2020-EXT-TR
  • Manufacturer
    Raltron Electronics
  • Description
    CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
24 MHz ±20ppm Crystal 18pF 130 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
H10S-24.000-18-2020-EXT-TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Raltron Electronics
Series H10S
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 24 MHz
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 130 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD