H130BA-8.000-18-3050-EXT1-TR
H130BA-8.000-18-3050-EXT1-TR
H130BA-8.000-18-3050-EXT1-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    H130BA-8.000-18-3050-EXT1-TR
  • Description
    CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
  • Delivery Services
8 MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
H130BA-8.000-18-3050-EXT1-TR
Manufacturer Raltron Electronics
Series H130BA
Type MHz Crystal
Frequency 8 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics Abracon LLC
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 8.0000MHZ 15PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 15PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 24.000MHZ 10PF SMD