H130SA-8.000-8-50150-EXT2-TR
H130SA-8.000-8-50150-EXT2-TR
H130SA-8.000-8-50150-EXT2-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    H130SA-8.000-8-50150-EXT2-TR
  • Manufacturer
    Raltron Electronics
  • Description
    CRYSTAL 8.0000MHZ 8PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, No Lead
  • Delivery Services
8 MHz ±50ppm Crystal 8pF 100 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
H130SA-8.000-8-50150-EXT2-TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Raltron Electronics
Series H130SA
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 8 MHz
Frequency Stability ±150ppm
Frequency Tolerance ±50ppm
Load Capacitance 8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Raltron Electronics Raltron Electronics Abracon LLC CTS-Frequency Controls
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 8.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 24.000MHZ 10PF SMD 5.0MM X 3.2MM 2-PAD SURFACE MOUN