HBLS1005-R22J_M
Manufacturer
Max EchoDescription
FIXED IND 220NH 120MA 3.77OHM SM
Datasheet
DatasheetPackage
0402 (1005 Metric)
Request for Quotation
HBLS1005-R22J_M
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
220 nH Unshielded Multilayer Inductor 120 mA 3.77Ohm Max 0402 (1005 Metric)
HBLS1005-R22J_M
| Category | Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors - |
| Manufacturer | Max Echo |
| Series | HBLS |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Multilayer |
| Material - Core | Ceramic |
| Inductance | 220 nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 120 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 3.77Ohm Max |
| Q @ Freq | 8 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 500MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |