HCM1A2213V2-220-R
HCM1A2213V2-220-R
HCM1A2213V2-220-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HCM1A2213V2-220-R
  • Description
    FIXED IND 22UH 13.5A 10 MOHM SMD
  • Delivery Services
22 µH Shielded Inductor 13.5 A 10mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
HCM1A2213V2-220-R
Material - Core Iron Powder
Inductance 22 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 13.5 A
Current - Saturation (Isat) 16A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 4MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)