HQ0603Q9N1HT01
HQ0603Q9N1HT01
HQ0603Q9N1HT01
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HQ0603Q9N1HT01
  • Manufacturer
    Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
  • Description
    FIXED IND 9.1NH 300MA 400MOHM SM
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0201 (0603 Metric)
  • Delivery Services
9.1 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 400mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Quick Inquiry
HQ0603Q9N1HT01
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Series HQ-Q
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status
Type Multilayer
Material - Core -
Inductance 9.1 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Q @ Freq 20 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 4.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.017" (0.42mm)