HRG3216P-1210-D-T5
HRG3216P-1210-D-T5
HRG3216P-1210-D-T5
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HRG3216P-1210-D-T5
  • Description
    RES SMD 121 OHM 0.5% 1W 1206
  • Delivery Services
121 Ohms ±0.5% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Quick Inquiry
HRG3216P-1210-D-T5
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 121 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)