HV-1302004C-U1930
Manufacturer
Harvatek CorporationDescription
3.0MM ROUND PT LED LAMP
Datasheet
DatasheetPackage
Radial
Request for Quotation
HV-1302004C-U1930
lmages are for reference only.HV-1302004C-U1930
3.0MM ROUND PT LED LAMP
DatasheetRadial
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
Phototransistors 940nm Top View Radial
HV-1302004C-U1930
| Category | Sensors, Transducers - Optical Sensors - Phototransistors |
| Manufacturer | Harvatek Corporation |
| Series | HV-1302004C |
| Packaging | Bag |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 20 mA |
| Current - Dark (Id) (Max) | 100 nA |
| Wavelength | 940nm |
| Viewing Angle | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Orientation | Top View |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | Radial |
| Base Product Number | - |
| Power - Max | 75 mW |