HVLR1029B51K0K9
HVLR1029B51K0K9
HVLR1029B51K0K9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HVLR1029B51K0K9
  • Manufacturer
    RESI
  • Description
    RES 51K OHM 0.1% 10W AXIAL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
51 kOhms ±0.1% 10W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Quick Inquiry
HVLR1029B51K0K9
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer RESI
Series HVLR
Packaging Bag
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 51 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.413" Dia x 4.016" L (10.50mm x 102.00mm)