HVLR1505F1K10K9
HVLR1505F1K10K9
HVLR1505F1K10K9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HVLR1505F1K10K9
  • Description
    RES 1.1K OHM 1% 0.7W AXIAL
  • Delivery Services
1.1 kOhms ±1% 0.7W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Quick Inquiry
HVLR1505F1K10K9
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 1.1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.7W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.591" L (6.50mm x 15.00mm)