HVLR1529B680KK9
HVLR1529B680KK9
HVLR1529B680KK9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HVLR1529B680KK9
  • Description
    RES 680K OHM 0.1% 15W AXIAL
  • Delivery Services
680 kOhms ±0.1% 15W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Quick Inquiry
HVLR1529B680KK9
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 680 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 15W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.413" Dia x 5.984" L (10.50mm x 152.00mm)