HVLR1905F33M0K9
HVLR1905F33M0K9
HVLR1905F33M0K9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HVLR1905F33M0K9
  • Description
    RES 33M OHM 1% 1W AXIAL
  • Delivery Services
33 MOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Quick Inquiry
HVLR1905F33M0K9
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 33 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.748" L (6.50mm x 19.00mm)