HVLR2505F7M50K9
HVLR2505F7M50K9
HVLR2505F7M50K9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HVLR2505F7M50K9
  • Description
    RES 7.5M OHM 1% 1.2W AXIAL
  • Delivery Services
7.5 MOhms ±1% 1.2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Quick Inquiry
HVLR2505F7M50K9
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 7.5 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.256" Dia x 1.000" L (6.50mm x 25.40mm)