HVLR3908F330MK9
HVLR3908F330MK9
HVLR3908F330MK9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HVLR3908F330MK9
  • Description
    RES 330M OHM 1% 3W AXIAL
  • Delivery Services
330 MOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Quick Inquiry
HVLR3908F330MK9
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 330 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 3W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.374" Dia x 1.535" L (9.50mm x 39.00mm)