HVLR5208B4M70K9
Manufacturer
RESIDescription
RES 4.7M OHM 0.1% 5W AXIAL
Datasheet
DatasheetPackage
Axial
Request for Quotation
HVLR5208B4M70K9
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
4.7 MOhms ±0.1% 5W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
HVLR5208B4M70K9
| Category | Resistors - Through Hole Resistors - |
| Manufacturer | RESI |
| Series | HVLR |
| Packaging | Bag |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Resistance | 4.7 MOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 5W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case | Axial |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.374" Dia x 2.047" L (9.50mm x 52.00mm) |