HVLR5208F130MK9
HVLR5208F130MK9
HVLR5208F130MK9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HVLR5208F130MK9
  • Manufacturer
    RESI
  • Description
    RES 130M OHM 1% 5W AXIAL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
130 MOhms ±1% 5W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Quick Inquiry
HVLR5208F130MK9
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer RESI
Series HVLR
Packaging Bag
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 130 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.374" Dia x 2.047" L (9.50mm x 52.00mm)