HVLR5208F200MK9
HVLR5208F200MK9
HVLR5208F200MK9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HVLR5208F200MK9
  • Description
    RES 200M OHM 1% 5W AXIAL
  • Delivery Services
200 MOhms ±1% 5W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Thick Film
Quick Inquiry
HVLR5208F200MK9
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 200 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 5W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.315" Dia x 2.047" L (8.00mm x 52.00mm)