ILCX13-IH1F18-13.56875 MHZ
ILCX13-IH1F18-13.56875 MHZ
ILCX13-IH1F18-13.56875 MHZ
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ILCX13-IH1F18-13.56875 MHZ
  • Manufacturer
    ILSI
  • Description
    CRYSTAL SMD 3.2 X 2.5 30/30 18PF
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
13.56875 MHz ±15ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ILCX13-IH1F18-13.56875 MHZ
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer ILSI
Series ILCX13
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 13.56875 MHz
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer ILSI ILSI ILSI ILSI
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL SMD 3.2 X 2.5 30/30 18PF CRYSTAL SMD 3.2 X 2.5 30/30 18PF CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD