ILCX18-FF5F10-40.000MHZ
ILCX18-FF5F10-40.000MHZ
ILCX18-FF5F10-40.000MHZ
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ILCX18-FF5F10-40.000MHZ
  • Manufacturer
    ILSI
  • Description
    CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
40 MHz ±30ppm Crystal 10pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ILCX18-FF5F10-40.000MHZ
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer ILSI
Series ILCX18
Packaging Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 40 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer ILSI ILSI ILSI ILSI
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD