IM2P33E8-256GPT
IM2P33E8-256GPT
IM2P33E8-256GPT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    IM2P33E8-256GPT
  • Manufacturer
    ADATA
  • Description
    ADATA PCIE GEN3X4 M.2 2280 3D TL
  • Delivery Services
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) 256GB NVMe M.2 Module 3.3V
Quick Inquiry
IM2P33E8-256GPT
Get the Price Now!
Specifications
Category Memory - Modules, Cards - Solid State Drives SSDs-Hard Disk Drives HDDs -
Manufacturer ADATA
Series IM2P33E8
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Memory Size 256GB
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Form Factor M.2 Module
Speed - Read 3.5GB/s
Speed - Write 3.2GB/s
Voltage - Supply 3.3V
Type NVMe
Current - Max -
Operating Temperature -
Weight -
Size / Dimension 80.00mm x 22.00mm x 2.25mm