IM2P33F8-512GCTB4
Manufacturer
ADATADescription
ADATA PCIE GEN3X4 M.2 2280 3D TL
Request for Quotation
IM2P33F8-512GCTB4
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) 512GB NVMe M.2 Module 3.3V
IM2P33F8-512GCTB4
| Category | Memory - Modules, Cards - Solid State Drives SSDs-Hard Disk Drives HDDs - |
| Manufacturer | ADATA |
| Series | IM2P33F8 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Memory Size | 512GB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) |
| Form Factor | M.2 Module |
| Speed - Read | 2.1GB/s |
| Speed - Write | 1.6GB/s |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Type | NVMe |
| Current - Max | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Weight | - |
| Size / Dimension | 80.00mm x 22.00mm x 2.25mm |