ISPLSI 2128A-100LQ160
ISPLSI 2128A-100LQ160
ISPLSI 2128A-100LQ160
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ISPLSI 2128A-100LQ160
  • Manufacturer
    Lattice Semiconductor Corporation
  • Description
    IC CPLD 128MC 10NS 160QFP
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    160-BQFP
Quick Inquiry
ISPLSI 2128A-100LQ160
Get the Price Now!
Specifications
Category Integrated Circuits (ICs) - Embedded - CPLDs Complex Programmable Logic Devices
Manufacturer Lattice Semiconductor Corporation
Series ispLSI® 2000A
Packaging Tray
RoHS Status RoHS non-compliant
Programmable Type In System Programmable
Delay Time tpd(1) Max 10 ns
Voltage Supply - Internal 4.75V ~ 5.25V
Number of Logic Elements/Blocks 32
Number of Macrocells 128
Number of Gates 6000
Number of I/O 128
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 160-BQFP
Supplier Device Package 160-PQFP (28x28)
Base Product Number ISPLSI 2128A