IUC76-34-M-FR2
IUC76-34-M-FR2
IUC76-34-M-FR2
lmages are for reference only.
  • Part Number
    IUC76-34-M-FR2
  • Manufacturer
    Pepperl+Fuchs, Inc.
  • Description
    RFID TAG R/W 902-928MHZ COIN
  • Delivery Services
RFID Tag Read/Write 512b (User) Memory 902MHz ~ 928MHz ISO 18000-63 Coin
Quick Inquiry
IUC76-34-M-FR2
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RFID Transponders-Tags -
Manufacturer Pepperl+Fuchs, Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Style Coin
Technology Passive
Frequency 902MHz ~ 928MHz
Memory Type Read/Write
Writable Memory 512b (User)
Standards ISO 18000-63
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Size / Dimension 0.236" L x 1.339" D (6.00mm x 34.00mm)