IXA16-JBFF18-24.000MHZ
Manufacturer
ILSIDescription
CRYSTAL 24.0000MHZ
Datasheet
DatasheetPackage
4-SMD, No Lead
Request for Quotation
IXA16-JBFF18-24.000MHZ
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
24 MHz ±10ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
IXA16-JBFF18-24.000MHZ
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals - |
| Manufacturer | ILSI |
| Series | IXA16 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | RoHS non-compliant |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 24 MHz |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±10ppm |
| Load Capacitance | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Manufacturer | ILSI | ILSI | ILSI | ILSI |
| RoHS Status | RoHS non-compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | CRYSTAL 24.0000MHZ | CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD | CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD | CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD |