KRL1220D-C-R100-F-T5
KRL1220D-C-R100-F-T5
KRL1220D-C-R100-F-T5
lmages are for reference only.
  • Part Number
    KRL1220D-C-R100-F-T5
  • Manufacturer
    Susumu
  • Description
    CURRENT SENSE RESISTORS, 0805, 0
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0805 (2012 Metric)
  • Delivery Services
100 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Foil
Quick Inquiry
KRL1220D-C-R100-F-T5
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Chip Resistor Surface Mount -
Manufacturer Susumu
Series KRL
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 100 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Foil
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)