LCA100S-5
LCA100S-5
LCA100S-5
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LCA100S-5
  • Manufacturer
    Cosel USA, Inc.
  • Description
    AC/DC PS (OPEN FRAME)
  • Delivery Services
AC DC Converters Output Input
Quick Inquiry
LCA100S-5
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Converters -
Manufacturer Cosel USA, Inc.
Series LCA (100W)
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Number of Outputs -
Voltage - Input -
Voltage - Output 1 -
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 -
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Applications -
Voltage - Isolation -
Efficiency -
Operating Temperature -
Mounting Type -
Size / Dimension -
Approval Agency -
Minimum Load Required -
Voltage - Output 5 -
Current - Output 4 -
Current - Output 5 -
Power (Watts) -
Features -
Standard Number -
Base Product Number -
Current - Output 6 -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description AC/DC PS (OPEN FRAME) AC/DC PS (OPEN FRAME) AC/DC CONVERTER 12V 102W AC/DC PS (OPEN FRAME)
Series LCA (100W) LCA (100W) LCA (100W) LCA (100W)