LDK715PU33R
LDK715PU33R
LDK715PU33R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LDK715PU33R
  • Description
    IC REG LINEAR 3.3V 85MA 8DFN
  • Package
    8-VDFN Exposed Pad
  • Delivery Services
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 85mA 8-QFN (3x3)
Quick Inquiry
LDK715PU33R
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 24V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 1V @ 85mA
Current - Output 85mA
Current - Quiescent (Iq) 7 µA
PSRR 57dB ~ 38dB (100kHz ~ 1kHz)
Control Features -
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)