LFA10F-24-CJ1
LFA10F-24-CJ1
LFA10F-24-CJ1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LFA10F-24-CJ1
  • Description
    AC/DC CONVERTER 24V
  • Delivery Services
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
Quick Inquiry
LFA10F-24-CJ1
Manufacturer Cosel USA, Inc.
Series LFA (10W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 500 mA
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation 3 kV
Efficiency 83%
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.89" L x 1.97" W x 0.87" H (73.4mm x 50.0mm x 22.1mm)